افتتاح سامانه حامیم و چند خواهش

بالاخره پس از سال‌ها انتظار و نزدیک به دو سال تلاش جدی، سامانه آموزش الکترونیکی حامیم با هدف همگانی‌سازی یادگیری علوم و معارف قرآنی راه‌اندازی شد.
به این مناسبت یادداشت زیر را که در کانال تلگرامی منتشر کرده‌ام در اینجا نیز تقدیم می‌کنم.

✳️ سال‌هاست ایده بهره‌گیری از ظرفیت‌های آموزش الکترونیکی برای آموزش همگانی قرآن ذهنم را مشغول ساخته و حدود دو سال است که دغدغه و وقت‌گذاری اصلی‌ام راه‌اندازی سامانه‌ای جامع و روزآمد در این زمینه بوده است. سامانه‌ای که همه آموزش‌های مورد نیاز عموم از روخوانی حمد و سوره تا تفسیر پیشرفته قرآن را ارائه دهد.

❇️ اکنون خداوند متعال را شاکرم که برنامه و تلاش جمعی کوچک و بدون وابستگی را برای افتتاح سامانه آموزش الکترونیکی حامیم در آغاز ماه مبارک رمضان محقق ساخت و شکوفایی این نهال را در بهار قرآن قرار داد.

✅ ضمن تقدیر و تشکر از همه عزیزانی که در این دوران پرفراز و نشیب با حمایت‌ها و یاری و همکاری خود، زمینه تحقق این آرزو را فراهم ساختند، چند خواهش را با شما بزرگواران در میان می‌گذارم:

۱⃣ آنچه فراهم آمده حاصل تلاش جمعی معدود و محدود به مشکلات فراوان است؛ اما امیدوارم پس از این با یاری و حمایت شما عزیزان، مسیری هموارتر را در پیش رو داشته باشیم و به آنچه متناسب با شأن قرآن کریم است نزدیک‌تر شویم.

۲⃣ لطفاً فرصتی را اختصاص دهید و با مراجعه به سایت حامیم و اپلیکیشن آن که در ادامه تقدیم می‌کنم، ارزیابی و پیشنهادات و انتقادات احتمالی خود را با من در میان بگذارید تا پیش از همگانی شدن مراجعات، نسبت به اعمال اصلاحات اقدام کنیم.

۳⃣ این سامانه به هیچ نهاد و سازمانی وابسته نیست و تا کنون از بودجه و حمایت‌های دولتی بهره‌مند نشده و تنها با کمک‌های مردمی و حمایت بانیان خیر اداره شده است. ادامه و گسترش فعالیت‌های آن نیز تنها با حمایت علاقمندان خدمت به کتاب خداوند ممکن است. لطفاً این طرح را به کسانی که می‌توانند از آن حمایت کنند معرفی و ما را در جذب کمک‌های بانیان خیر یاری فرمایید.

۴⃣ یکی از برنامه‌های اصلی برای تأمین هزینه‌های اداره این سامانه، ارائه آموزش و خدمات خاص به کارکنان، خانواده‌ها و فراگیران سازمان‌ها، مدارس و مراکز گوناگون است. اگر در این زمینه نیز امکان هماهنگی و همکاری دارید دریغ نفرمایید.

۵⃣ کمترین کمکی که از تمامی شما عزیزان برمی‌آید، معرفی این سامانه و صفحات اجتماعی آن در گروه‌ها، کانال‌ها و دیگر رسانه‌هایی است که به آنها دسترسی دارید.

? در پایان، نشانی پایگاه اینترنتی سامانه حامیم و لینک دریافت نخستین اپلیکیشن اندرویدی آن را تقدیم می‌کنم و از همه شما بزرگواران برای موفقیت در این مسیر دشوار التماس دعا دارم.

نشانی سامانه آموزش الکترونیکی حامیم:    www.haamim.ir

لینک دریافت اپلیکیشن حامیم:   https://haa-mim.ir/page/applications

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *